Za nepořádek diplom s prasetem a posměch od ostatních spolužáků. Takové ocenění si ze školy v přírodě odnesli tři prvňáčci ze Základní školy Kuncova v pražských Stodůlkách. Podle ředitele školy Pavla Petrnouška šlo o pedagogické selhání a »chybu proti dětem«.

Na případ necitlivého hodnocení upozornil na svých facebookových stránkách Líný učitel  pedagog Robert Čapek. Celou situaci popsala externí zaměstnankyně agentury, se kterou měla škola smlouvu a která byla na škole v přírodě pracovně.

Třídní učitelky podle ní vyhlásily před celou jídelnou plnou dětí nejhůře uklizený pokoj. A poté předaly třem chlapcům diplom za nepořádek s obrázkem prasete, na který napsaly »to jsem já« a »neuklízím«. Poté měli na pokyn učitelky ostatní spolužáci křičet v jídelně: fuj!  Děti s ponižujícím diplomem se nakonec měly rozbrečet.

Ministr školství Mikuláš Bek má plán, jak předejít nedostatku míst na středních školách.

Blesk.cz kontaktoval ředitele zmíněné základní školy Pavla Petrnouška, který potvrdil, že vše intenzivně řeší. „Beru to jako pochybení, byť, a to zdůrazňuji, výborných učitelek. Bylo to pedagogické selhání a chyba proti dítěti,“ přiznal Pavel Petrnoušek, který si je dle svých slov vědom, že skrze rozdávání hanlivých diplomů cesta nevede.

„Bylo by špatné, kdyby byť jedno jediné z těch dětí mělo mít psychickou újmu nebo by se ho to mělo dotknout, a ono by si celoživotně neslo špatný vztah ke školním akcím a ke škole jako takové.“

Petrnoušek však zároveň popřel, že by učitelky měly tři chlapce šikanovat tím, že by vybízely ostatní děti, aby na ně pokřikovaly. „Rozhodně je organizovaně nevyzývaly k nějakému chrochtání a skandování fuj a podobně. To, jestli to nějaké dítě pak na chodbě udělalo, tomu nemůžeme zabránit, ale na to jsem paní učitelky upozornil,“ přiznává ředitel Petrnoušek a dodává: „Proberu to také na pedagogické radě, protože všechno dobré, co pro děti uděláte, se touhle chybou zkazí.“

Zdroj: Blesk.cz https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/744135/prvnacci-dostali-diplom-s-prasetem-za-neporadek-ucitelky-prisly-o-penize-celi-vyhruzkam.html

By Moster