Před největší základní školu Dukelská ve Strakonicích vychází mladý jedenatřicetiletý angličtinář Matěj Štěrbík s krabicí od banánů plnou věcí, které si nese ze svého kabinetu. Po třech letech jako kantor na této škole končí.

Před budovou na něj čekají žáci s transparenty či pokreslenými tričky, skandují jeho jméno, tleskají a demonstrují, aby jej vedení školy nevyhazovalo. Je mezi žáky oblíbený a ti se nechtějí smířit s tím, že už je nebude dál učit. Na škole se totiž rozhořel spor mezi vedením školy, jím a ještě jednou mladou angličtinářkou, která dala výpověď před týdnem.

Jejich pedagogický přístup je totiž liberálnější, k dětem měli bližší a přátelštější vztah, než jak si vedení školy a starší zkušení kantoři představují.

Zdroj: ▶ Nevyhazujte nám učitele, bouří se žáci. Neučí podle směrnic, oponuje škola – iDNES.cz

By Moster